Roksana Wojciechowska - Psychodietetyk

Roksana Wojciechowska - Psychodietetyk

Roksana Wojciechowska jest psyhchodietetykiem i pasjonatką naukowego podejścia, której ciągle mało nauki. Dlatego wciąż podejmuje kolejne kroki do poszerzania swoich kwalifikacji. Absolwentka Politechniki Opolskiej na wydziale Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii. W swojej pracy magisterskiej szczegółowo zbadała wpływ diety na rozwój miażdżycy w organizmie. Absolwentka Dietetyki w Instytucie Dietetyki i Promocji Zdrowia w Centrum Kształcenia w Katowicach. Absolwentka WSB na kierunku Psychodietetyka.

 

Instruktorka fitness, wiele lat aktywnie związana z tańcem i sportem. Tematyka sportowa, fizjoterapia i odnowa biologiczna są jej bliskie. Uczestniczka wielu kursów i szkoleń na terenie Polski, między innymi z zakresu dietetyki, dietetyki sportowej oraz dietoterapii u najlepszych trenerów i dietetyków w kraju. 

 

Na codzień zajmuje się pacjentami, prowadząc wizyty stacjonarne, mobilne i on-line. W pracy dietetyka specjalizuje się schorzeniami związanymi z gospodarką hormonalną, cukrową oraz otyłością. Aktualnie oprócz osób wymagających konsultacji dietetycznych ma pod skrzydłami na stałe grupy pacjentów geriatrycznych. Jej aktualna praca skupia się nie tylko na wpływie diety na zdrowie człowieka, ale również na kwestiach dotyczących higieny snu, higieny jedzenia, wpływu niebieskiego światła czy tworzyw sztucznych na rozwój chorób. 

 

Aktualnie podejmuje ciekawe współprace w tematyce zdrowego stylu życia. Uczestniczy w wielu targach o tematyce zdrowotnej, prowadzi szkolenia uświadamiające z zakresu odżywiania.

 

Obserwuj Roksanę na Instagramie